- Science Journal Pulls 60 Papers in Peer-Review Fraud (nytimes) A scientific journal has retracted 60 papers linked to a researcher in Taiwan, accusing him of “perverting the peer-review process” by creating fraudulent online accounts to judge the papers favorably and help get them published.
- The 1% of scientific publishing (sciencemag) Publishing is one of the most ballyhooed metrics of scientific careers, and every researcher hates to have a gap in that part of his or her CV.
- Want a grant? First review someone else's proposal (sciencemag) After 32 years as a program officer at the National Science Foundation (NSF), George Hazelrigg knows the rules governing peer review, especially the one that says researchers can’t be both an applicant and a reviewer in the same funding competition.
- Informační dny o hodnocení výzkumných infrastruktur (AV ČR) Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uspořádalo ve dnech 8. a 10. července 2014 informační dny o hodnocení výzkumných infrastruktur.
[prezentace ze semináře]
- SLOVENSKO - Výzva k podávání návrhů společných výzkumných projektů (AV ČR) Na základě dohody mezi AV ČR a SAV bylo dne 15. 7. 2014 vyhlášeno výběrové řízení na společné česko-slovenské výzkumné projekty pro období 2015-2017. Podporovány jsou návrhy projektů ze všech vědních oblastí. Žádost vyplňte dle pokynů a zašlete na adresu Kanceláře AV ČR nejpozději do 15. 9. 2014.
[znění výzvy] [formulář žádosti] [kontaktní osoba]
- ESTONSKO - Výzva k podávání návrhů společných výzkumných projektů (AV ČR) Na základě dohody mezi AV ČR a Estonskou AV (Estonian Academy of Sciences) bylo dne 15. 7. 2014 vyhlášeno výběrové řízení na společné česko-estonské výzkumné projekty pro období 2015-2017. Podporovány jsou návrhy projektů ze všech vědních oblastí. Konečný termín pro podání návrhů projektů: 30. 9. 2014.
[znění výzvy] [formulář žádosti] [kontaktní osoba] - Francie - IN2P3 - Výzva k podávání návrhů společných výzkumných projektů (AV ČR) Na základě dohody mezi AV ČR a IN2P3-CNRS bylo dne 17. 7. 2014 vyhlášeno výběrové řízení na společné česko-francouzské výzkumné projekty pro období 2015-2016. Podporovány jsou návrhy projektů z I. vědní oblasti (neživá příroda). Žádost vyplňte dle pokynů a zašlete na adresu Kanceláře AV ČR nejpozději do 30. 9. 2014.
[znění výzvy] [formulář žádosti] [kontaktní osoba]
- Computational Mechanics 2014 Cílem 30. ročníku vědecké konference VÝPOČTOVÁ MECHANIKA 2014 je seznámit účastníky konference a širší odbornou veřejnost s nejnovějšími poznatky a výsledky dosaženými v různých oblastech inženýrské mechaniky za uplynulý rok a upevnit kontakty mezi akademickými pracovišti a průmyslem. Konference se koná 3.– 5. listopadu 2014 v OREA Wellness Hotelu Horizont, Špičák 126, Železná Ruda. On-line registrace a zaslání anotace příspěvku nejpozději do 20. července 2014.
[on-line registrace] - MEMICS Doctoral Workshop on Mathematical and Engineering Methods in Computer Science The aim is to provide a scientific forum for researchers interested in applications of mathematical and engineering methods in computer science. Selected papers will be published by Springer in the Lecture Notes of Computer Science. October 17-19, 2014, University Centre Telc. Submission of short abstracts of regular papers July 24, 2014, submission of full regular papers July 31, 2014.
- Pátečníci Společenskovědní sekce Sisyfa - Pátečníci vás zve na pátek 18. července 2014 v 17 hodin na přednášku pátečníka Doc. MUDr. Oldřicha Vinaře, DrSc. na téma: Já je můj mozek. Přednáška bude o tom, jak pracuje lidský mozek. Půjde o stručnou zmínku, jak se lidský mozek vyvinul, a následně budeme hovořit o tom, že hlavním strůjcem jeho struktury je jazyk, který člověka odlišuje od všech ostatních živých tvorů. Místo konání: PEN-klub, Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
- Na čtyřech budoucnosti vstříc. Mariňáci vyzkoušeli kráčejícího robota (Technet) Budoucnost amerických pozemních sil se venčila na Havaji. V rámci cvičeni RIMPAC zkoušelo americké námořnictvo robota LS3, který by měl v budoucnosti pomáhat vojákům s nošením jejich nákladu i jako mobilní zdroj elektřiny.
- Předpovědmi zachraňují životy. Japonští meteorologové i programují (Technet) V centrále centrály Japonské Meteorologické Agentury najdete dva satelity, dvacet radarů, 1 300 automatizovaných meteorologických stanic, 5 200 zaměstnanců a k dispozici mají superpočítač.
- Report: Climate changing more rapidly than at any point on record (sciencemag) A new look at the “vital signs” of Earth’s climate reveals a stark picture of declining health. As global temperatures rise, so do sea level and the amount of heat trapped in the ocean’s upper layers.
- Olomoučtí vědci zrychlili analýzu dědičné informace pšenice (ČN) Vědci z olomouckého pracoviště Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR vyvinuli novou metodu, která výrazně zrychlila analýzu dědičné informace pšenice.
- How Statisticians Found Air France Flight 447 Two Years After It Crashed Into Atlantic (technologyreview) After more than a year of unsuccessful searching, authorities called in an elite group of statisticians. Working on their recommendations, the next search found the wreckage just a week later.
- Creativity Workshop for EPSRC NA-HPC Network (Nick Higham) The EPSRC Network Numerical Algorithms and High Performance Computing, coordinated by David Silvester and me, came to the end of its three-year term in May 2014. One of our final activities was a two-day Creativity Workshop, held at Chicheley Hall just before Easter.
- Věda, kde byste ji nečekali (AB) Jakkoli je v povědomí lidí celkem dobře známa dvojice nevidomého člověka provázeného vodicím psem, možnosti čtyřnohých pomocníků jsou daleko pestřejší.
- Co všechno zvládne lidské tělo? (VTM) Lidské tělo je evolučním vývojem stále zdokonalováno. Některé jeho fyzikální hranice ale nelze překonat. Co vlastně samotné lidské tělo dokáže zvládnout a vydržet?
- Zírání do černé díry. Vědci vyvinuli materiál černější než černá (Lidovky) Všichni milovníci černé barvy, od avantgardních umělců po fanoušky metalu, puritány a epigony Coco Chanel, by měli zbystřit. Vědci totiž vyvinuli nový materiál z nanovláken, který je černější než černá, a tudíž by mohl být právem prohlášen nejtmavějším materiálem světa.
Žádné komentáře:
Okomentovat