pátek 18. července 2014

Odkazem

Evaluace vědy
Zahraniční spolupráce
Konference, přednášky
  • Computational Mechanics 2014 Cílem 30. ročníku vědecké konference VÝPOČTOVÁ MECHANIKA 2014 je seznámit účastníky konference a širší odbornou veřejnost s nejnovějšími poznatky a výsledky dosaženými v různých oblastech inženýrské mechaniky za uplynulý rok a upevnit kontakty mezi akademickými pracovišti a průmyslem. Konference se koná 3.– 5. listopadu 2014 v OREA Wellness Hotelu Horizont, Špičák 126, Železná Ruda. On-line registrace a zaslání anotace příspěvku nejpozději do 20. července 2014.
    [on-line registrace]
  • MEMICS Doctoral Workshop on Mathematical and Engineering Methods in Computer Science The aim is to provide a scientific forum for researchers interested in applications of mathematical and engineering methods in computer science. Selected papers will be published by Springer in the Lecture Notes of Computer Science. October 17-19, 2014, University Centre Telc. Submission of short abstracts of regular papers July 24, 2014, submission of full regular papers July 31, 2014.
  • Pátečníci Společenskovědní sekce Sisyfa - Pátečníci vás zve na pátek 18. července 2014 v 17 hodin na přednášku pátečníka Doc. MUDr. Oldřicha Vinaře, DrSc. na téma: Já je můj mozek. Přednáška bude o tom, jak pracuje lidský mozek. Půjde o stručnou zmínku, jak se lidský mozek vyvinul, a následně budeme hovořit o tom, že hlavním strůjcem jeho struktury je jazyk, který člověka odlišuje od všech ostatních živých tvorů. Místo konání: PEN-klub, Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
Robotika, meteorologie, klimatologie, genetika, statistika
Popularizace
  • Creativity Workshop for EPSRC NA-HPC Network (Nick Higham) The EPSRC Network Numerical Algorithms and High Performance Computing, coordinated by David Silvester and me, came to the end of its three-year term in May 2014. One of our final activities was a two-day Creativity Workshop, held at Chicheley Hall just before Easter.
Zajímavosti
  • Věda, kde byste ji nečekali (AB) Jakkoli je v povědomí lidí celkem dobře známa dvojice nevidomého člověka provázeného vodicím psem, možnosti čtyřnohých pomocníků jsou daleko pestřejší.
  • Co všechno zvládne lidské tělo? (VTM) Lidské tělo je evolučním vývojem stále zdokonalováno. Některé jeho fyzikální hranice ale nelze překonat. Co vlastně samotné lidské tělo dokáže zvládnout a vydržet?
  • Zírání do černé díry. Vědci vyvinuli materiál černější než černá (Lidovky) Všichni milovníci černé barvy, od avantgardních umělců po fanoušky metalu, puritány a epigony Coco Chanel, by měli zbystřit. Vědci totiž vyvinuli nový materiál z nanovláken, který je černější než černá, a tudíž by mohl být právem prohlášen nejtmavějším materiálem světa.

Žádné komentáře:

Okomentovat