pondělí 17. února 2020

Semináře

  • Nečasův seminář z mechaniky kontinua
    17.2.2020 (pondělí), 15:40 , MFF UK, Sokolovská 83, posluchárna K3
    Matteo Caggio (MÚ AV ČR ): Singular limits and dimension reduction in fluid mechanics
  • Seminář numerické matematiky
    20.2.2020 (čtvrtek), 14:00 , MFF UK, Sokolovská 83, posluchárna K3
    Miroslav Rozložník (IM CAS): Gram-Schmidt in presence of rounding errors

Odkazem

Věda a výzkum Výzvy Akce Různé

pátek 7. února 2020

Semináře

  • Combinatorial group
    12.2.2020 (středa), 10:00, ICS AS CR, Pod Vodárenskou věží 2, room 318
    Andrew Newman (Technische Universität Berlin): Connectivity of random simplicial complexes
  • Current Problems in Numerical Analysis
    14.2.2020 (pátek), 9:00, MÚ AV ČR, Žitná 25, přední budova, 3. patro
    Jan Papež (Institute of Mathematics of the CAS): Linear algebraic solvers in Cosmic Microwave Background data analysis

Odkazem

Věda a výzkum
Školství
Výzvy
Akce
Různé

pátek 24. ledna 2020

Semináře

  • Current Problems in Numerical Analysis
    31.1.2020 (pátek), 9:00, MÚ AV ČR, Žitná 25, přední budova, 3. patro
    Radim Hošek (University of West Bohemia): Existence of well-centered simplicial face-to-face tiling of five-dimensional space

Odkazem

Věda a výzkum
Školství

neděle 19. ledna 2020

Semináře

  • Current Problems in Numerical Analysis
    24. 1. 2020 (pátek), 9:00, MÚ AV ČR, Žitná 25, přední budova, 3. patro
    Michal Křížek (Institute of Mathematics of the CAS): Paradoxes in Special Relativity
  • Extremal graph theory seminar
    24. 1. 2020 (pátek), 10:00, ICS, room 318
    Tereza Klimošová (Charles University): Decomposing graphs into paths and trees

Odkazem

Věda a výzkum Různé

pátek 10. ledna 2020

Semináře

  • Current Problems in Numerical Analysis
    17.1.2020 (pátek), 9:00, MÚ AV ČR, Žitná 25, přední budova, 3. patro
    Bangwei She (Institute of Mathematics of the CAS): Computing oscillatory solutions of the Euler system via $\mathcal{K}$-convergence
  • Combinatorial group
    17.1.2020 (pátek), 10:00, MÚ AV ČR, Žitná 25, modrá posluchárna
    Balázs Gerencsér (Hungarian Academy of Sciences): Decay of mutual information for factor of iid processes on the d-regular tree

Odkazem

Věda a výzkum
Školství
Akce
Výzvy
Ceny
Různé

neděle 5. ledna 2020

Semináře

  • Current Problems in Numerical Analysis
    10. 1.2020 (pátek), 9:00 , MÚ AV ČR, Žitná 25, přední budova, 3. patro
    Chandra Shekhar Prasad (Institute of Thermomechanics of the CAS ): Application of boundary element type methods in computational aerodynamics
  • Optimalizační seminář
    6. 1. 2020 (pondělí), 12:20 , MFF UK, Malostranské náměstí, posluchárna S7
    Jan Bok : Kooperativní teorie her - aplikace

Odkazem

Věda a výzkum Různé

neděle 15. prosince 2019

Semináře

  • Seminář Hora Informaticae
    16. 12. 2019 (pondělí), 14:00, ÚI AV ČR, Pod Vodárenskou věží 2, P8, místnost 318
    Jan Kalina: How to deal with data contamination in hypothesis testing
  • Seminář SIAM SC
    18. 12. 2019 (středa), 14:00, Sokolovská 83, MFF UK, Sem. místnost MÚUK
    Petr Vacek
    :   Multilevel methods for solving PDEs
  • Current Problems in Numerical Analysis
    20. 12. 2019 (pátek), 9:00MÚ AV ČR, Žitná 25, Praha 1,  přední budova, 3. patro 
    Jan Brandts (University of Amsterdam): Christmas lecture: Geometry of complete positivity
  • Extremal graph theory seminar
    20. 12. 2019 (pátek), 10:00 MI, room modrá posluchárna
    Jan Grebík (Warwick University): Large deviation principles for graphons
  • Optimalizační seminář
    16.12.2019 (pondělí), 12:20, MFF UK, Malostranské náměstí, posluchárna S7
    Jan Bok: Kooperativní teorie her - aplikace
  • Seminář strojového učení a modelování
    19.12.2019 (čtvrtek), 14:00, MFF UK, Malostranské náměstí, posluchárna S6
    Zbyněk Pitra: Výběr náhradního modelu v evoluční optimalizaci pomocí analýzy tvaru funkcí

pátek 13. prosince 2019

Odkazem

Věda a výzkum
Školství
Výzvy
Akce
Ceny
Různé

sobota 7. prosince 2019

Semináře

  • Optimalizační seminář
    9. 12. 2019 (pondělí)12:20, v S7
    Martin Černý
     Partially defined cooperative games
  • Necas Seminar on Continuum Mechanics
    9. 12. 2019 (pondělí), 15:40, Sokolovská 83, K3, 2. floor, MFF UK
    Special seminar dedicated to the memory of Professor Jindřich Nečas
    Jens Frehse (University of Bonn, Germany): 
    On velocity dominant pressure for Navier-Stokes equations
    Milan Kučera 
    (MÚ AV ČR, Praha): From eigenvalues of variational inequalities to spatial patterns
    Pavel Drábek (ZČU, Plzeň): Personal memories of Professor Nečas
  • Statistický seminář MFF UK
    11. 12. 2019 (středa)15:40, Sokolovská 83, MFF UK, Praktikum KPMS
    Karel Hrach (UJEP Ústí n.L.):
      Neparametrický test pro longitudinální data při faktorovém designu: R-package nparLD
  • Seminář aplikované matematické logiky
    11. 12. 2019 (středa)16:00, místnost 318
    Amanda Vidal (ICS CAS)
     Axiomatic systems of Gödel Modal Logics
  • Seminář numerické matematiky
    12. 12. 2019 (čtvrtek), 14:00, Sokolovská 83, K3, MFF UK
    Bruno Despres (Sorbonne University):
     Positive polynomials and numerical approximation
  • Current Problems in Numerical Analysis
    13. 12. 2019 (pátek), 9:00MÚ AV ČR, Žitná 25, Praha 1,  přední budova, 3. patro 
    Jan Pech (Institute of Thermomechanics of the CAS): Spectral/hp Element Method and solver to Navier-Stokes-Fourier system with variable material properties
  • Extremal graph theory seminar
    13. 12. 2019 (pátek), 10:00 MI, room modrá posluchárna
    Yani Pehova (Warwick University): TBA

Odkazem

Věda a výzkum Školství Výzvy Akce Různé

pátek 29. listopadu 2019

Semináře

  • Optimalizační seminář
    2. 12. 2019 (pondělí)12:20, v S7
    Jan Bok
     Kooperativní teorie her - aplikace
  • Necas Seminar on Continuum Mechanics
    2. 12. 2019 (pondělí), 15:40, Sokolovská 83, K3, 2. floor, MFF UK
     Eduard Rohan (ZČU Plzeň): Homogenization of porous structures with selfcontact in micropores
  • Seminář strojového učení a modelování
    5. 12. 2019 (čtvrtek), 14:00,   MFF UK, Malostranské nám., posluchárna S6
    Erik Derner:  Metody symbolické regrese v posilovaném učení
  • Seminář numerické matematiky
    5. 12. 2019 (čtvrtek), 14:00, Sokolovská 83, K3, MFF UK
    Filip Šroubek (UTIA AV ČR):
     Solving the inverse problem of fast moving objects
  • Seminar Knowledge Engineering Group
    5. 12.  2019 (čtvrtek), 16:00, Room: 470NB, Faculty of Informatics and Statistics, VŠE Praha
     Milan Dojchinovski (FIT ČVUT), Tomáš Kliegr (KIZI VŠE), Václav Zeman (KIZI VŠE), Martin Lukáš (KIZI VŠE), David Fuchs (KIZI VŠE), Vojtěch Svátek (KIZI VŠE)
    Selected projects in encyclopaedic linked data
  • Current Problems in Numerical Analysis
    6. 12. 2019 (pátek), 9:00MÚ AV ČR, Žitná 25, Praha 1,  přední budova, 3. patro 
    Jan Rak (University of Jyvaskyla): Relativity in the Large Hadron Collider Era
  • Extremal graph theory seminar
    6. 12. 2019 (pátek), 10:00Ústav informatiky, místnost 318 
    Simón Piga (Universität Hamburg): Hamilton cycles in hypergraphs