neděle 23. září 2012

Příspěvky od Vás

  • E-novinky Albertina icome Praha (informace z naší knihovny)
  • Článek o falešných konferencich. Komentář (Věra Kůrková): "V průběhu schůzky Board of ENNS na konferenci ICANN 2012, kde jsme se radili o další konferenci ICANN 2013, zjistil kolega Honkela, že někdo inzeruje konferenci s přesně stejným jménem International Conference on Artificial Neural Networks, které nemá s naší konferencí pořádanou European Neura Networ Society (ENNS) nic spolecneho, viz [odkaz]. Zjistili jsme, že se jedná o nějakou skupinu z Turecka která takto zneužívá zavedené konference."

Setkání s německými firmami (ČNOPK)

Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) organizuje kooperační setkání českých a německých firem, které se uskuteční dne 3. října 2012 v prostorách ČNOPK Václavské náměstí 40, 110 00 Praha 1 (budova Landesbank Baden-Württemberg, vchod z ulice Štěpánská 65).

Akce se zúčastní firmy (viz odpovědní lístek) ze spolkové země Sasko-Anhaltsko, které mají zájem o navázání nových obchodních kontaktů v České republice. Účast na kooperačních rozhovorech je bezplatná včetně zajištění tlumočníka. V případě Vašeho zájmu o setkání označte prosím v odpovědním lístku Vámi vybrané společnosti a doplňte kontaktní údaje o sobě. Vyplněný odpovědní lístek nám prosím zašlete nejlépe do 25. 09. 2012 emailem na novotna@dtihk.cz.

[Odpovědní lístek pdf] [Odpovědní lístek docx] [ČNOPK] [on-line přihláška]

čtvrtek 20. září 2012

100 vědců do středních škol

Zlepšit přístup ke vědě na našich středních školách je cílem projektu Ústavu informatiky nazvaného „100 vědců do středních škol“. Vedoucím projektu je Ing. Július Štuller.

[stránky projektu] [tisková zpráva na stránkách Akademie věd]

Spolupráce s Francií

Výzva k podávání návrhů společných projektů s francouzským Institut national de physique nucléaire et de physique des particules (IN2P3). Uzávěrka 30. září 2012.

[výzva (pdf)]

Vysoké školy možná přijdou o jednu a půl miliardy korun z EU

Vysokým školám hrozí, že přijdou o slíbené peníze z evropských fondů. Projekt KREDO za jednu a půl miliardy korun má totiž právní rizika. Na setkání se zástupci univerzit to řekl náměstek ministra školství Tomáš Hruda. Na problémy s projektem už upozorňovali rektoři. Poukazovali především na výběr toho, kdo analýzy zpracuje. Věcně je projekt v pořádku.

[celý článek]

Science Communication Workshop

Ve středu 26. září 2012 v Praze se koná jednodenní praktický semináře prezentačních dovedností a efektivní komunikace s médii. Workshop je speciálně zaměřen na vědce, Ph.D. studenty, akademické pracovníky a odborníky působící v oblasti vědy a výzkumu, a jeho cílem je pomoci vědcům srozumitelně popularizovat jejich práci.

[pozvánka] [více informací]

Newsletter zahraniční spolupráce (2)

Níže naleznete odkaz na 2. číslo Newsletteru Zahraniční spolupráce, které obsahuje vybraná avíza a připravované výzvy (tendry a granty) v oblasti vnější pomoci EU - EuropeAid a dalších mezinárodních programů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

[Newsletter]

Nový blog Cleva Molera, otce Matlabu

Komentář Cleva Molera: "I've been at it for about three months now. I try to post every week. Topics include numerical analysis, scientific computing, and MATLAB. Pointers to the archives are provided on the right hand panel of the page. I'm not sure how long I can keep it up, but I'm having a lot of fun for now. Please post your comments."

[adresa blogu]

ČSÚ: Výdaje na vědu vzrostly o pětinu, firmy dávají víc než stát

Praha - Výdaje na vědu vzrostly meziročně o pětinu, loni přesáhly 70 miliard korun. V rámci Evropské unie je to ale podprůměr, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Firmy dávají na vědu víc než stát. Loni se také do výdajů výrazněji promítlo čerpání dotací z EU. Nejvíc peněz jde na přírodní a technické obory, nejméně na sociální a zemědělské.

[celý článek]

pondělí 17. září 2012

Příspěvky od Vás

Seminář k přípravě projektů 7. RP pro začátečníky

Technologické centrum AV ČR pro velký zájem opakovaně uspořádá seminář k tématu "Příprava projektu 7. RP pro začátečníky - Jak se aktivně zúčastnit", a to dne 16. října od 9:30 hod. v konferenčním centru TC AV ČR. Cílem semináře je seznámit zájemce, mající malou nebo žádnou zkušenost, s hlavními zásadami přípravy výzkumného projektu 7. RP. Diskutována bude příprava projektu z hlediska administrativy či financí. Účastníci budou informováni také o častých chybách v projektech.

Kontakt: Sylvie Gaarová (234 006 165, gaarova@tc.cz)

[registrace do 12.10.2012] [pozvánka]

Veřejná soutěž ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo dne 12. 9. 2012 veřejnou soutěž ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích v rámci programu LJ – GESHER/MOST. Uzávěrka přijímání návrhů projektů je 13. 11. 2012, předpokládaná doba zahájení řešení projektů (poskytování podpory) je od 12. 9. 2013.

[program GESHER/MOST] [informační systém VaVaI - VES]

čtvrtek 6. září 2012

Seminář HORA INFORMATICAE, Yuri Gurevich

Yuri Gurevich (Microsoft Research) "Impugning Alleged Randomness".

Kdy: 17. 9. 2012, 14.00
Kde: Ústav informatiky AV ČR, místnost č. 318

[více informací]

Nový časopis Acta Informatica Pragensia

Vznikl nový recenzovaný vědecký časopisu zaměřený na informatiku s názvem Acta Informatica Pragensia, který vydává Fakulta informatiky a statistiky, Vysoké školy ekonomické v Praze. Cílem je přispět k rozvoji oboru, vědecké činnosti i studentů doktorského studia. Kromě původních prací budou zveřejňovány i recenze významných/zajímavých děl z oboru. Uzávěrka příjmu příspěvků do prvního čísla je 31. 10. 2012.

[web časopisu]